Yaralı askerlere kan vermek isteyen gence Kürt'sün dayağı

Kayseri'de cumartesi günü meydana gelen bombalı saldırı sonrası kan vermek için hastaneye giden üniversite öğrencisi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde sınıf arkadaşlarının da aralarında bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradı.

19.12.2016, Pts - 11:20

Yaralı askerlere kan vermek isteyen gence Kürt'sün dayağı
Haberi Paylaş

Erciyes Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi, sınıf arkadaşları ile Erciyes Üniversitesi Tıp fakültesin de tedavi gören yaralı askerlere kan vermek için geldi.

İşlemler için bekleyen öğrenci, hastane çıkışı sınıf arkadaşlarının da aralarında bulunduğu bir grup tarafından çağrıldı. Grupta kendisinin Kürt olduğunu bilen bir kaç kişi öğrencinin sosyal medyada beğendiği bir kaç sayfayı bahane ederek tartışmaya başladı. Tartışma kısa küsere kavga dönüştü.

Memleketime dönmek zorunda kaldım

Duruşhaber'den Gülcan Aslan'ın haberine göre, darp edilen öğrencinin ön dişleri kırıldı.

Saldırıya ilişkin konuşan E., "Patlamayı öğrendiğimde, Yaralıların olduğu hastaneye kan vermeye gittim. Hastane çıkışında sınıf arkadaşlarımın da aralarında bulunduğu bir grup tarafından çağırıldım. Kürt olduğumu bildikleri için sosyal medyada beğendiğim bir kaç sayfayı bahane edip sempatizan mısın? diye sorup darp etmeye başladılar. Darp sırasında ön dişlerim kırıldı. Sorgudan sonra hastanenin arka kapısından çıkmak zorunda kaldım. Evime kadar 4 kişinin beni takip ettiğini fark ettiğimde can güvenliğimin olmadığını anladım. Eve gidip eşyalarımı toplayıp memleketime dönmek durumunda kaldım’’ dedi.

Emniyet güçlerinin fotoğraf makinasına el koyup fotoğraflarına baktığını söyleyen öğrenci, saldıran gruba ise her hangi bir müdahalenin yapılmadığını belirtti. Yaşadığı olaydan dolayı memleketine geri dönen üniversite öğrencisi,tekrardan üniversite sınavına hazırlanacak.

Nerina Azad
Bu haber toplam: 15929 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:10:12:06
Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış! İlk yorum yapan kişi olmak ister misin?
Nerina Azad
x