Rusya'da akılalmaz olay: 30 kişi öldü, 15 kişi yoğun bakımda!

Rusya'da içinde alkol bulunan banyo losyonunu içen kişilerden 30'unun öldüğü 15 kişinin de yoğun bakımda tedavi gördüğü öğrenildi

19.12.2016, Pts - 13:10

Rusya'da akılalmaz olay: 30 kişi öldü, 15 kişi yoğun bakımda!
Haberi Paylaş

Rusya'nın altıncı büyük kenti İrkutsk'de, içinde alkol bulunan bir banyo losyonunu içen kişilerin zehirlendiği, bunlardan 30'unun öldüğü, 15 kişinin ise yoğun bakımda olduğu belirtildi.

Losyonun üzerinde "Dahili kullanım için değildir" ibaresinin yer aldığını vurgulayan komite, yaşanan ölümlerle ilgili soruşturma başlatıldığını ifade etti.

İngiliz araştırmacılar tarafından 2014 yılında yayımlanan bir çalışmada, 150 binden fazla Rus yetişkin 10 yıl boyunca takip edilmiş ve Rusya'da artan erken ölüm oranının başlıca nedeninin alkol tüketimi olduğu açıklanmıştı.

Çalışmada, her hafta üç veya daha fazla şişe votka tüketen erkeklerin, haftada bir şişeden az votka tüketenlere göre erken ölme ihtimallerinin iki kat daha fazla olduğu kaydedilmişti.

İngiliz erkeklerin yüzde 7'sinin 55 yaşından önce hayatını kaybederken, Rus erkeklerin yüzde 25'inin 55 yaşından önce öldüğü belirtilmişti.

Nerina Azad
Bu haber toplam: 7286 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:09:14:29
Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış! İlk yorum yapan kişi olmak ister misin?
Nerina Azad
x