PDK heyeti Süleymaniye’deki görüşmelerine bugün başladı

Siyasi Büro Sekreteri Fazıl Mirani başkanlığındaki Kürdistan Demokrat Partisi (PDK) heyeti, müzakere turlarının Süleymaniye ayağına bugün başladı.

19.12.2016, Pts - 11:37

PDK heyeti Süleymaniye’deki görüşmelerine bugün başladı
Haberi Paylaş

Müzakere heyeti, öğleden önce Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve öğleden sonra da Goran (Değişim) Hareketi ile Süleymaniye’deki genel merkezlerinde bir araya gelecek.

K24 muhabirinin Süleymaniye’den aktardığı bilgilere göre müzakere heyeti ilk başta saat 11.00’da YNK ile bir araya gelecek daha sonra ise saat 14.00’da Goran ile görüşmeye geçecek.

PDK, Kürdistan Başkanı Mesut Barzani’nin mevcut sorunların aşılması ve ekonomik krizin son bulması için tüm siyasi tarafların bir araya gelmesine yönelik yaptığı çağrıdan sonra Kürdistan’daki bütün siyasi parti ve kuruluşları ziyaret etmek üzere müzakere turlarına başlayacağını bildirmişti.

Başkan Barzani, 20 Kasım’da yaptığı bir yazılı açıklamayla Kürdistan’daki mevcut sorunların çözüme kavuşturulması ve ekonomik krizin aşılması için bütün taraflara, bir araya gelerek diyalog kurma talebinde bulundu. Barzani mesajında, yeni bir Hükümet Başkanı ve Parlamento Başkanı seçilmesi çağrısında bulunarak Kürdistan Başkanı olarak da seçilecek kişiye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu duyurdu.

Nerina Azad
Bu haber toplam: 3098 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:08:42:07
Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış! İlk yorum yapan kişi olmak ister misin?
Nerina Azad
x