Kurdistani Partiler: Burhan Kuzu Şeyh Said'ten özür dilemeli

Kurdistani Partiler basına yapmış oldukları bir açıklama ile Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu'ya tepki gösterdi.

19.12.2016, Pts - 14:56 [ Güncellenme: 19.12.2016, Pts - 18:59 ]

Kurdistani Partiler: Burhan Kuzu Şeyh Said'ten özür dilemeli
Haberi Paylaş

Azadi Hareketi, PAK, PaKurd, PDK Bakur, PSK yayınladıkları ortak bildiri ile Kürt lideri Şeyh Said'e hakaret eden Burhan Kuzu'ya tepki gösterdi. Burhan kuzu Şeyh Said'ten özür dilemelidir denilen açıklama da şu ifadelere yer verildi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu Twitter hesabında şu paylaşımı yapmış:

‘’Lozan Görüşmeleri başladı, Musul meselesinin görüşüldüğü İstanbul Konferansında Doğuda Şeyh Sait isyanı çıkaran alçaklar bugün aynı alçaklar’’.

Öncelikle , Dersim isyanı konusunda Türk Devleti adına Kürtlerden özür dileyen Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın , kendi danışmanı olan Burhan Kuzu’nun bu açıklamasından dolayı kınanmasını talep ediyoruz.

Irkçı, şoven, katliamcı siyaset ve anlayışın sahipleri, ne dün Kürdistan halkının özgürlük mücadelesini durdurabildiler, ne de bundan sonra durdurabilirler.

Kürdistan halkının özgürlük mücadelesini sivil, siyasal, demokratik yol ve araçlarla yürütmeyi prensip edinen parti ve hareketler olarak; halkımızın dini, milli ve manevi lideri Şeyh Said’e yönelik bu insanlık dışı açıklamalarından dolayı Burhan Kuzu’yu kınıyor , Kürt halkından ve Şeyh Said’yen özür dilemeye çağırıyoruz.

AZADİ HAREKETİ, PAK,PAKURD, PDK BAKUR, PSK

Nerina Azad
Bu haber toplam: 8636 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:08:23:58
Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış! İlk yorum yapan kişi olmak ister misin?
Nerina Azad
x